Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014

Εράνη Φιλιατρών - Αρφαρά 1-0: Έκλεισε με τρίποντιο στο 92' τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος [ VIDEO ]

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τελείωσε το παιχνίδι αλλά και τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος η Εράνη καθώς κέρδισε τον Αστέρα Αρφαρών με 1-0 στο 92' με γκολ του Άλμπαν Γκρέτσα, σε ενα πολύ κακό γήπεδο από την συνεχή καταπόνηση.

Η Εράνη που σε πολλά .....

σημεία του αγώνα είναι την υπεροχή δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ και ενώ θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ από νωρίς.

Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ισόρροπο με πολύ λίγες φάσεις για γκόλ στα δυο καρέ, αφήνοντας τις δυο ομάδες στο ημίχρονο με λευκή ισοπαλία.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Μιχάλη Ζάγκου, μπήκαν πιο δυνατά και πιο αποφασιστικά στο παιχνίδι και διεκδίκησαν με αξιώσεις το γκολ δημιουρ΄γωντας αρκετές ευκαιρίες.
Η λύτρωση για την Εράνη ήρθε στο 92 όταν ο Γκρέτσας βρέθηκε μπροστά από τον Νιάρχο και με πλασέ έστειλε την μπάλα και τον ίδιο να πανηγυρίζει έξαλα το γκολ.

Οι συνθέσεις:

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αθανασόπουλος, Μπεγλεκτσής, Γκρέτσας, Γιάννης, Αντωνόπουλος, Μοροσάνου, Κώτσος, Διαμαντόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Κόλλιας, Νικολόπουλος.

Αστέρας Αρφαρών: Νιάρχου, Φέτσας Κ, Μπουράν, Φέστας Σ, Χαραλαμπόπουλος, Κάρτσωνας, Γιαννακούντζος, Γιαννακόπουλος, Λυμπιώτης, Σακκάς, Ταχταμπάς.