Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2014

Μεθώνη – Εράνη Φιλιατρών 0-1. Aπέδρασε με Νικολόπουλο. Με το Δεξί μπήκε στο 2014

Κονταροχτυπήθηκαν στον χθεσινό αγώνα η Μεθώνη με την Εράνη για τους πολυπόθητους βαθμούς, όμως η τύχη ήταν με το μέρος της φιλοξενούμενης ομάδας που σκόραρε στο 5′ λεπτό ο νεαρός της ομάδας Χαράλαμπος Νικολόπουλος.

Μετά το γκολ η .....

Μεθώνη άρχισε να πιέζει την Εράνη δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες για γκολ.
Στο 13′ η Μεθώνη θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει σε άδειο τέρμα στην ουσία, αλλά για κακή τύχη της βρέθηκε εκεί ο Γιάννης και έσωσε την ομάδα απο βέβαιο γκολ!
Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η Μεθώνη έκανε τους ΄΄πράσινους΄΄ να τα χάσουν λίγο και αυτό φάνηκε στις φάσεις που είχε για γκολ χωρίς όμως το επιθυμητό αποτέλεσμα. Τελικά η Εράνη απέδρασε με το πολύτιμο διπλό και κοιτάει με αισιοδοξία το επόμενο παιχνίδι του πρωταθλήματος.